KULTÚRA: Galériou roka je Oravská galéria v Dolnom Kubíne

Dolný Kubín 24. mája (TASR) - Oravská galéria v Dolnom Kubíne získala titul Galéria roka 2015. V 13. ročníku súťaže, ktorú každoročne vyhlasuje Ministerstvo kultúry SR, zaujala svojimi výstavami, aktívnym rozširovaním zbierok i detailnou reštauračnou prácou.

"Z umiestnenia medzi najvýznamnejšími galerijnými laureátmi na Slovensku sa úprimne tešíme a dúfame, že aj tento úspech rozšíri dobré meno galérie čo najďalej u nás doma a tiež v zahraničí," uviedla riaditeľka galérie Eva Ľuptáková. Do súťaže sa prihlásili s projektom troch výstav Rezervované pre budúcnosť. Pri príležitosti 50. výročia svojho vzniku zároveň vydali rovnomennú publikáciu. Ďalšími projektmi boli Akvizícia výtvarných diel z 20. a 21. storočia a Reštaurovanie oltárneho obrazu s výjavom Ukrižovania.

Podľa predsedu Žilinského samosprávneho kraja Juraja Blanára vytvárajú rôzne zaujímavosti z Oravskej galérie jedno z najpríťažlivejších kultúrnych miest Oravy. "Prostredníctvom Google Art Projektu ponúka virtuálnu prehliadku a svoju stálu expozíciu má dokonca uprostred Oravskej priehrady, kde sa návštevníci môžu preplaviť loďou a v prekrásnej prírodnej scenérii Slanického ostrova umenia si vychutnať ukážky ľudového umenia zo zbierok galérie," zdôraznil.

Vlani sa Oravská galéria umiestnila v súťaži Galéria roka na treťom mieste. Otvorená je každý deň okrem pondelka.

bug von

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Redakcia časopisu Sokolík

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre