KULTÚRA: Novú sezónu na Oravskom hrade otvoria Thurzove slávnosti

Oravský Podzámok 17. apríla (TASR) - Thurzove slávnosti otvoria na konci tohto mesiaca novú letnú turistickú sezónu na Oravskom hrade. Vstup na nádvorie, ktoré bude celý víkend (30.4. - 1.5.) plné života, je voľný.

"V sobotu sa môžete tešiť na tradičný remeselný jarmok, šermiarske i hudobné vystúpenia, či dobovú kuchyňu. V nedeľu začne program slávnostným historickým sprievodom cez obec Oravský Podzámok. Všetkých návštevníkov z blízka i z ďaleka privíta samotný Juraj Thurzo spolu so svojou rodinou," informoval TASR Martin Farbák z Oravského múzea Pavla Országha Hviezdoslava.

Pre veriacich je pripravená svätá omša v Kaplnke svätého Michala so začiatkom o 13.00 h. Po nej sa návštevníci môžu tešiť na bohatý historický program na nádvorí Oravského hradu s názvom Príbeh rodiny Thurzo plný zábavných divadelných scénok, nadaných hudobníkov i tanečníkov, šikovných šermiarov a nebude chýbať ani dvorný žonglér, ktorý určite poteší všetky deti.

Tradície ožijú na 1. mája aj v areáli Oravskej lesnej železnice, kde mládenci postavia máj. "Ľudová tradícia, ktorou mládenci vyjadrili náklonnosť svojej milej, je aj symbolom na jar sa obnovujúcej prírody. Stavanie začne o 12.00 h v areáli Oravskej lesnej železnice na stanici Tanečník za sprievodu Folklórneho súboru Brezovica," dodal.

bug pop

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Redakcia časopisu Sokolík

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre