Vystupovali sme na akadémii

V tomto školskom roku sme na škole mali medzipredmetový projekt Lipa – strom života. Jeho ukončením mala byť školská akadémia. Teda nie priamo na našej škole ale v DK Dúbravka.  Po kratšom presviedčaní skoro celá naša trieda začala nacvičovať „Kačací tanec“.  Nie ten, ktorý každý pozná od animátorov, ale scénicky upravený pani Nôtovou, tanečnou pedagogičkou.

Keď nastal deň vystúpenia – 3.máj, mali sme poriadnu trému.  Na akadémiu sme prišli skoro ráno a už tam bolo hneď rušno. Prvé predstavenie bolo pre prvý stupeň. Na pódium prišli prváčikovia , ktorý si prichystali pekné muzikálové predstavenie,  potom básne, spevy ...  všetkým sa  to všetko úžasne podarilo a obecenstvo to aj ocenilo. Na záver prišiel náš kačací tanec. Báli sme sa. Po chvíľke ale strach prešiel a už sme videli nadšené tváre prvostupniarov a po chvíľke začali s nami tancovať. Tréma z nás spadla, bolo to milé a vystúpenie sme si užili. Čakali nás však ešte dve vystúpenia – pre našich druhostupniarov  a pre rodičov. Opäť na nás dopadla tréma. Nebol ale dôvod na obavy - aj naši rovesníci nás povzbudzovali a ocenili dlhým aplauzom.

Na hlavnom predstavení bolo hľadisko plné ľudí - dokonca niektorí aj stáli. Pred vystúpením sme všetci pripravení už čakali za zákulisím a sledovali obecenstvo. Bolo úžasné, fandili nám a tlieskali - keď sme vošli na pódium, videli sme samé fotoaparáty. Rodičom sa naše vystúpenie veľmi páčilo, rozveselilo ich,  mnohí  z nich nás natáčali a fotili. Na javisku sme si to aj pri tomto vystúpení užili a domov odchádzali s dobrým pocitom že sme sa na to dali. Cela akadémia sa páčila spolužiakom aj rodičom,  všetky čísla boli pekné a bolo to dobre zorganizované. Bol to naozaj pekný deň a to nás nesmierne tešilo. Naša akadémia nám ostane v pamäti určite ešte veeelmi dlho.  

Nina G. a Nina H., 7.B

Obr.: Foto zo školskej akadémie 3.mája 2016

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Redakcia časopisu Sokolík

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre