Dominika Cibulková

Dominika Cibulková je slovenská profesionálna tenistka. Známa je svojím rýchlym a agresívnym štýlom hry. Počas kariéry vyhrala pät turnajov kategórie WTA a dva turnaje kategórie ITF.

Dominika Cibulková sa narodila 6. mája 1989 v Bratislave, no vyrastala v Piešťanoch. Jej matka je bývalá poslankyňa NR SR Katarína Cibulková a jej otec Milan Cibulka je bývalý vodný lyžiar. Nemá súrodencov. Tenis hrala prvýkrát ako sedemročná, keď sa zúčastnila dvojtýždňového tenisového kurzu v Piešťanoch. Potom ho rok nehrala. Vo veku osem rokov ju rodičia prihlásili do tenisových kurzov, ktoré viedol otec Lukáša Lacka Ladislav Lacko. Spočiatku trénovala jeden až dvakrát do týždňa, neskôr v lete každodenne. V deviatich rokoch ju rodičia oficiálne zaregistrovali v piešťanskom tenisovom klube.

V súčasnosti ju trénuje Matej Lipták a jej fyzioterapeutkou je Iveta Stanková, a kondičným trénerom Róbert Bereš. Medzi jej obľúbené povrchy patrí tvrdý povrch a antuka. Hrá s raketou Dunlop Biomimetic 600 Lite, oblečenie nosí značky Lacoste a obuv značky Nike. Jej vzorom je bývalá belgická tenistka Kim Clijstersová. Od roku 2005 je členkou slovenského fedcupového tímu.

V minulosti tvorila pár s francúzskym tenistom Gaëlom Monfilsom či takisto s tenistom, s Rakúšanom Jürgenom Melzerom. V súčasnosti tvorí pár s inžinierom Michalom Navarom. A práve s ním si 9. júna 2016 v Dóme sv. Martina v Bratislave povedia svoje áno. Na veselicu si vybrali kaštieľ v Oponiciach a pozvali 260 hostí.

M.P.,7.B

 

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Redakcia časopisu Sokolík

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre